X
تبلیغات
تصاویر بازیگران کره ای - تصاویر و اطلاعاتی از امپراتور بادها
تاريخ : چهارشنبه هشتم شهریور 1391 | 14:2 | نویسنده : سپهر

 نظربدهید

ازیگران اصلی
سونگ ایل گوک در نقش شاهزاده مو هیول / ده موسین
چوئه جونگ وُن در نقش پرنسس یون
باک گون هیونگ در نقش شاهزاده دُو جین
جونگ جین یونگ در نقش شاه یوری

دیگر بازیگران
گیم هیه ری در نقش بانو می یو
ای جُونگ وُن در نقش شاهزاده هه میونگ
گیم هیه سونگ در نقش شاهزاده یو جین
ئو یون آ در نقش هیه آپ
گیم جه ووک در نقش چو بال سو
جانگ ته سونگ در نقش ما رُو
گیم سانگ هُو در نقش ما هوانگ
باک سانگ ووک در نقش گویی یو
هان جین هی در نقش شاه ده سو
باک جونگ هاک در نقش سا گو
گیم گیو چول در نقش میونگ جین
گیم وُن هیو در نقش گُونگ چان

عوامل سازنده
کارگردان‌: گانگ ایل سو
نویسنده‌ها: چوئه وان کیو، باک جین وو، جونگ جین ئوک

تولیدكنندگان

Original Work: Comic by Kim Jin
Director: Kang Il Soo
Screenwriter: Choi Wan Kyu, Park Jin Woo, Jung Jin Ok

نظر بدهید

 

ینم مطلبی از حواشی سریال جومونگ در جهان

سریال «افسانه جومونگ» در سال 2006 از کانال تلویزیونی MBC که یکی از 4 شبکه ملی و اصلی کره جنوبی محسوب می‌شود؛ پخش شد و در زمان پخشش پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی کره جنوبی بود, آن قدر که حدود نیمی ‌از مردم کره، دوشنبه‌ها و سه شنبه‌ها پای تلویزیون میخکوب می‌شدند تا داستان جومونگ را دنبال کنند.

سریال جومونگ ابتدا برای 70 قسمت نوشته شده بود اما استقبال بی سابقه مردم، تهیه کنندگان این سریال را به طمع انداخت تا جومونگ تبدیل به یک سریال 81 قسمتی شود
در پایان سال 2006، جومونگ و بازیگرانش تمام جوایز مهم سال شبکه MBC را درو کردند اما محبوبیت سریال به همین جاها ختم نشد؛ خیلی از کره‌ای‌ها اسم نوزادان پسرشان را جومونگ گذاشتند و عروسک‌های کوچک و بزرگ جومونگ تا مدت‌ها اسباب بازی روز بچه‌های کره بود؛ پوستر بازیگرهایش گوشه و کنار خیابان دیده می‌شد و بسیاری از مارک‌های معروف کره‌ای برای تبلیغات محصولاتشان با بازیگران سریال قراردادهای میلیونی بستند. جومونگ یا همان طور که خود کره ‌ی‌ها می‌گویند چومونگ، قهرمان سریال‌های کره ای در درآمدزایی است. این سریال در مدت 9 ماهی که پخش می‌شد، چیزی حدود 50 میلیون دلار ( 48 میلیارد تومان) پول به حساب شبکه MBC واریز کرد (مسئولان پخش آگهی صدا و سیما گوش‌هایشان را بگیرند لطفا ً!). گاهی بینندگان مجبور می‌شدند 32 بار پیام‌های بازرگانی را وسط تماشای سریال محبوبشان تحمل کنند.

نظر بدهید 

جومونگ جهانی
قسمتی از درآمدهای میلیونی جومونگ مربوط می‌شود به صادراتش به کشورهای دیگر. 8 کشور ژاپن، هنگ کنگ، ویتنام، سنگاپور، تایلند، مالزی و فیلیپین حاضر شدند بلافاصله حق پخش سریال را با قیمت باورنکردنی 8 میلیون دلار بخرند. خریداران بعدی جومونگ یک شبکه آمریکایی و کانال سوم خودمان بوده اند.

حق استفاده از نام جومونگ برای محصولات تجاری هم یکی دیگر از منابع درآمد شبکه بوده که همچنان ادامه دارد. اصلا ً اسم جومونگ سال 2006 روی هر محصولی دیده می‌شد، از لباس و عطر مردانه گرفته تا حتی روی کیسه‌های برنج، طوری که تهیه کنندگان جومونگ از حق کپی رایت استفاده از اسم جومونگ حدود 350 هزار دلار سود برده اند.
در ایران هم در حالی که طرفداران این سریال بی صبرانه منتظر ورود عروسک‌های آقای قهرمان به بازار هستند، سر و کله پوسترهای جومونگ و سوسانو در خیابان‌ها پیدا شده.

«افسانه جومونگ»، یک داستان تاریخی است که برمی‌گردد به 37 سال قبل از میلاد مسیح. گوجوسئون از امپراتوری‌هان چین شکست می‌خورد و کره که دیگر امپراتوری متحدی ندارد، ضعیف و هرج و مرج زده مجبور به اطاعت از امپراتوری ظالم چین است و مردمش روزگار سختی را می‌گذرانند. هه موسو یک سرباز شجاع و افسانه ای است که تلاش می‌کند ولیعهد را به سلطنت برساند تا کره دوباره کشوری قوی و مقتدر شود اما در یکی از جنگ‌ها زخمی ‌شده و به دریا می‌افتد.

چندین سال بعد، جومونگ، شاهزاده سر به هوای خوشگذرانی است که سر به دست گرفتن قدرت با برادران کشمکش دارد اما کم کم شروع به یادگیری مهارت‌های رزمی ‌می‌کند تا جایی که یکی از بهترین جنگاوران زمان خودش تبدیل می‌شود. اما این آخر قصه نیست؛ جومونگ می‌فهمد که پسر واقعی پادشاه نیست و پدرش هه موسوی شجاع است و این راز زندگی خودش و ملت کره را زیر و رو می‌کند. از اینجا به بعد جومونگ می‌خواهد راه پدرش را ادامه بدهد! و قدرت رزمی ‌فوق العاده اش را به کار می‌گیرد تا امپراتوری گوگوریو را تأسیس کند.

نظر بدهید

 

مرزهای این کشور پهناور و قدرتمند به لطف توانایی‌های او چنان گسترده می‌شوند که سرزمین کره امروزی بازمانده کوچکی از گوگوریوی عظیمی ‌است که جومونگ برجا گذاشته. افسانه جومونگ واقعا ً در تاریخ کره وجود دارد؛ با این حال قصه ای که از 2 هزار سال پیش باقی مانده، فقط طرح کلی سریال است و بقیه جزئیات، حوادث و داستان‌های فرعی، همگی ساخته و پرداخته تخیلات نویسنده این سریال، یعنی چوی وان کیو و کارگردانش لی جوهوان است. بیشتر قسمت‌های این سریال در شمال کشور کره فیلم برداری شده و با دکور و گریم پر خرج و سنگین‌اش یکی از گران ترین سریال‌های کره‌ای محسوب می‌شود. معبد و غاری هم که بعضی از قسمت‌های این سریال در آن جا فیلم‌برداری شده، حالا دیگر از جاذبه‌های توریستی کره است.

در چشم چین
بد نیست بدانید که سریال جومونگ در زمان پخشش در کره و کشورهای دیگر، باعث اختلافات سیاسی و جدی هم شده بود. چین به صورت رسمی ‌نسبت به چهره ظالم و غیرانسانی نشان داده شده از امپراتوری ‌هان اعتراض کرده و معتقد بود این سریال بسیار ناسیونالیستی و ضد چین ساخته شده. بعدها حتی ادعا کرده بود که امپراتوری گوگوریو از خاک چین آغاز شده است و کره‌ای‌ها تاریخ را به نفع خودشان بازنویسی کرده اند؛ اتفاقی که از سازندگان «جواهری در قصر» با آن تاریخ‌سازی تقلبی‌شان در همه چیز اصلا ً بعید نیست. در ادامه این دعواها، هنگ کنگ هم سریال را به دلخواه خودش دوبله و پخش کرده و با تحریف خیلی از وقایع تاریخی باعث اختلافات جدی‌تری شده بود. چینی‌ها بعدها 2 سریال پر خرج از وقایع زمان امپراتوری گوگوریو ساختند تا به نوعی تلافی کرده باشند. بعضی‌ها هم اعتقاد داشتند که این سریال گوشه چشمی ‌به اتحاد 2 کره دارد و کار تا آنجا پیش رفته بود که تصمیم گرفته بودند در آینده از پرچم جومونگ که یک اژدهای 3 پای قرمز است، برای کره متحد استفاده کنند.

نظر بدهید

 

کره‌ای‌های آشنا
معروف‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت سریال بین طرفداران ایرانی‌اش، بازیگر نقش اصلی جومونگ، یعنی سانگ ایل گوک است که قبلا ً هم در سریال «امپراتور دریا» در نقش یوم جانگ بازی کرده بود. برخلاف یوم جانگ امپراتور دریا که از اول سریال، جنگجوی بی‌نظیر اما جدی و غمگینی بود، پرنس جومونگ بذله گو، بی خیال و حتی کمی ‌ضعیف و ترسو است اما کم کم به یک مرد افسانه‌ای تبدیل می‌شود. افسانه جومونگ است

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

نظر بدهید

 

 

نظر بدهید

 

نظر راتونو ارسال کنید خوش حال میشم


برچسب‌ها: تصاویر امپراتور بادها, عکس امپراتور بادها, عکس جدید امپراتور بادها, عکس جومونگ, عکس موهیول, تصاویر افسانه امپراتور بادها